Načítání obsahu...
studium ajurvédské medicíny

Uživatel byl odhlášen

Nesprávné jméno nebo heslo.

tarani

Ajurvédská medicína

Text

FORMA STUDIA V INSTITUTU AJURVÉDSKÝCH TERAPIÍ TARANI

Výuka probíhá v Institutu AT Tarani v Kroměříži a je určen nejen profesionálním kosmetickým a masérským studiím, je vhodný i pro širokou veřejnost, pro kterou je Ajurvéda životním stylem a smyslem zdravého života.

Tarani
  • Komplexní Studium Ajurvédy a Ajurvédských terapií TARANI v Institutu ajurvédských terapií TARANI
  • Licenci na provozování Originálních ajurvédských terapií Tarani
  • Ucelený systém rozvoje firmy
  • Garance kvality pro partnerské lázně Tarani
  • Podporu manažera
  • Exkluzivitu v regionu
  • Slevovou politiku Tarani
  • Vypracování nákladů nejen terapií Tarani
  • Reklamu v našem grafickém studiu
  • Akce pro partnerské salony

PŮVOD, HISTORIE, FILOZOFIE

Ajurvédská medicína - je dnes považována za globální medicínu, která má více než 4000 tisíciletou tradici a její kořeny sahají daleko před náš letopočet. Pojem globální medicína zahrnuje souhrnný, neboli celostní léčebný systém.

Ajurvédská medicína jakožto globální, holistický léčebný systém, umí pracovat s naším tělem komplexně a rozumí našemu tělo-duch systému jak pracuje dohromady. Jedná se o nejstarší a nejpropracovanější léčebný systém na světě, také proto jeho studium, patří mezi nejtěžší. Ajurvédské léčebné umění je pramatkou všech holistických systémů. Z ajurvédy postupně vznikala čínská medicína, arabské léčitelské umění, aromaterapie, homeopatie a v neposlední řadě i alopatický léčebný systém (moderní medicína).

Dnes Ajurvédská medicína, v dalším stadiu vývoje, proniká do západního světa, protože umí bojovat s moderními nemocemi. Ajurvéda jesoučástí nového hnutí směrem ke globální medicíně, která zahrnuje to nejlepší z medicín ze všech zemí. Objevuje se nová přírodní planetární medicína, zejména skrze zkoumání tradičních medicín přírodních národů po celém světě.

Ajurvéda je zřejmě nejlepším místem pro syntézu takové globální medicíny. Obsahuje snad největší počet léčebných variant. Ponechala si mnohé z tradice alchymie, což byla globální medicínská a duchovní tradice starověku. Indická medicína má mnoho společného se staršími čínskými a evropskými tradicemi a může mezi nimi sloužit jako bod integrace. Lék nezbytný k vyléčení planety a k uvedení do nového věku světové svornosti je již obsažen v tomto, patrně nejstarším léčebném systému ze všech.

Slovo „AJURVÉDA“ znamená v překladu „UMĚNÍ ŽIVOTA“ a skrývá v sobě obrovské vědění o zdraví a nemoci, dlouhověkosti a omlazování, radosti a pozitivním myšlení, blahobytu a moudrosti. Ajurvéda nyní prožívá obrovské znovuvzkříšení, ale i přesto je stále pod rouškou tajemnosti. Jen pramálo lidí zná komplexní ajurvédské umění.

Ajurvédská medicína se dělí na různé druhy léčebných postupů. Od základních postupů, mezi které patří lidová ajurvéda, po složitější až po ty nejsilnější a nejkomplexnější systémy, které jsou doporučovány již pro konkrétní diagnózy a nemoci.

„Lidová ajurvédská medicína“, která je u nás nejvíce rozšířená. Je prezentována jako systém úpravy stravy, dle konstitučního typu jedince s následným doporučením bylin, nebo bylinných čajů. Jedná se o základní ajurvédský postup, který pomáhá zlepšit zdraví.

„Komplexní ajurvédská medicína“, oproti lidové, není tolik známá, přestože se jedná o jeden z nejsilnějších holistických léčebných systému na světě. Zahrnuje různé detoxikační praktiky a procedury, sestavené, dle individuálního zdravotního stavu jedince. Bez nich není prakticky možné znovu nastavit imunitní funkce a regeneraci tělo-duch systému. Dále se komplexní ajurvéda zabývá velmi přesným výživovým programem, nejen dle konstitučního typu jedince, ale hlavně, podle jeho vitality a síly zátěže daných onemocnění. Zde již nestačí doporučit vhodnou stravu a ajurvédské bylinné čaje, ale silné ajurvédské formule jak k vnějšímu, tak k vnitřnímu užití. Teprve zde můžeme očekávat viditelné a trvalé výsledky.