DETOX S TARANI

Každý den se s tímto slovem setkávám…DETOX…dokonce i některé hudební skupiny mají CD s tímto názvem. Proč na jaře a na podzim jsou toho plné časopisy, každá reklama na detox poukazuje, ale každý říká něco jiného. Tak, kde je vlastně pravda, a kde je ta zlatá střední cesta, kterou se dát, kdybych se nedej bože rozhodla něco takového podstoupit, a protože jsem děvče zvídavé, začala jsem pátrat.

Proč se za dob našich babiček a prababiček nedetoxikovalo? To už teď vím a je to celkem jasné. On se tento proces v těle odehrával, akorát se mu nijak neříkalo a probíhal úplně přirozenou cestou. Lidé běžně držely půsty, stravovali se zdravě, jedli méně masa a nepřijímali do sebe spoustu toxických látek. Jejich organismus nebyl zatěžován barvivy v potravinách a škodlivými látkami z výfukových plynů, čistících prostředků, a tak bych mohla pokračovat dál a dál. Životní i pracovní tempo se zvyšuje a denně se setkáváme se spoustou stresujících situací … to jsou fakta.

Možná proto bychom se měli zajímat více o naše tělo a na to, co nám říká. Opět mi můžete oponovat…já jsem zdravá a nic mě netrápí. To jsem si ostatně říkala také. Jen…sem tam mě zabolí záda…sem tam únava…sem tam smutek…a někdy mě bolí i kyčle…sem tam nějaká ta rýmečka, ale to přece nic není. To má každý. Ano, má to každý a to jsou právě ty impulsy, které nám tělo dává a říká nám, abychom zastavili a konečně poslouchali, a pokud to neuděláme, tak přijde to, co nikdo nechce. Nemoc, kterou musíme řešit.

Já si vybrala cestu TARANI…je to z důvodu velmi kladných referencí a také ohlasů na jejich kompletní program. Jde o to, že si nehrají na ,,nějakou ajurvédskou kliniku´´ jak sousta teď moderních léčitelů dělá, ale mají komplexní systém, který je připraven pro normálního konzumního člověka, který potřebuje pracovat, starat se o rodinu.

Tak jak ten detox tedy funguje…nebo jak probíhá. Berme prosím stav, ze kterého chci začít já. Poměrně zdravý člověk, bez žádné diagnostikované nemoci. Je důležité říct, že pro každého TARANI přichystá jiný program a jinou úpravu jídelníčku. Jak již jsem zmínila, tak součástí je jídelníček, terapie a domácí péče.

V tomto článku bych se ráda věnovala jídelníčku a řekla Vám, zda je to vůbec člověk schopen zvládnout.

Měla jsem nastavený ten základní, ne moc přísný detox na tři měsíce. První věta zněla … tři dny budete pít pouze citronádu a ovocné šťávy. Úplně mě zamrazilo, to já nezvládnu…vždyť člověk musí jíst. Řekla jsem tedy, že to nedám a musím jít cestou jinou. Na vstupní konzultaci si se mou sedla manažerka TARANI lázní a začala mi vše vysvětlovat. Po asi tří hodinové konzultaci jsem byla přesvědčena, že i já to musím dokázat. Začala jsem v pátek, kdy jsem si v práci vzala dovolenou, protože strach z osob, které uvidím jíst mě zlomí. Ráno jsem se probudila absolutně odhodlaná, že to zvládnu. Vše jsem dostala napsané a i vysvětlené. Kolem desáté mi ještě i volala manažerka lázní, zda bych nepotřebovala s něčím poradit. Vše je napsáno velmi jednoduše, ale i tak se chtěla přesvědčit.  První den byl nastaven na jeden litr čerstvé ovocné šťávy a tři litry teplé citronády s medem. Jako ovocnou šťávu mám nastavenou pomerančovou. Druhý den už jsem mohla vypít 2 litry ovocné šťávy a dva litry citronády a den třetí jsem pila 3 litry ovocné šťávy a 1 litr citronády.

Upřímně byl pro mě moc krizový ten druhý den odpoledne … to jsem myslela, že se zblázním, ale zvládla jsem to. Šla jsem si lehnout a bylo to fajn. Teplé citronády jsem vypila víc a bylo mi po ní taky dobře. Další dny už začínaly jídelníčkem, který jsem měla nastavený dle mého lázeňského nastavení a v poledne mě čekala zeleninová polévka, na kterou jsem se těšila jako na kapra na Vánoce!

Důležité je, co jsem tím chtěla říct, je to, že po těch třech dnech jsem se cítila moc dobře a plná energie, což jsem vůbec nečekala. Po měsíci tohoto lázeňského programu jsem byla jako vyměněná a moc spokojená. Ukázaly se mi neduhy, které jsem léta potlačovala a ty jsme společně začaly řešit.

Nikdy bych nemyslela, že já jedlík něco takového zvládnu, ale zvládla jsem a jsem na sebe pyšná. Můj život to nastartovalo úplně jiným směrem. Začala jsem poslouchat své tělo a zjistila, že už dlouho mi vysílalo signály, které jsem neposlouchala. O dalším až příště.